Co to jest kubek termiczny?

Co to jest kubek termiczny?

Kubki termiczne zyskują coraz większą popularność, zwłaszcza wśród osób ceniących sobie gorące napoje na wynos. W poniższym artykule wyjaśniamy, czym są kubki termiczne, jak działają, jakie są ich rodzaje oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Czym są kubki termiczne?

Kubki termiczne, nazywane również termosami na napoje, to specjalne naczynia przeznaczone do przechowywania napojów na gorąco lub zimno. Dzięki zastosowaniu izolacji termicznej, kubki te utrzymują temperaturę napoju przez dłuższy czas, umożliwiając jego spożycie w optymalnych warunkach.

Jak działają kubki termiczne?

Kubki termiczne działają na zasadzie izolacji termicznej, zwykle stosując podwójne ścianki. Pomiędzy ścianek znajduje się próżnia lub warstwa izolacyjna, która zapobiega wymianie ciepła między wnętrzem a zewnętrzem kubka. Dzięki temu napój utrzymuje swoją temperaturę przez dłuższy czas.

Rodzaje kubków termicznych

W naszej ofercie multum kubków termicznych wszelkiego rodzaju. Różnią się między sobą pod względem materiałów, z jakich są wykonane, pojemności, konstrukcji oraz funkcji dodatkowych i oczywiście każdy z tych faktorów wpływa na cenę. Można wyróżnić trzy główne rodzaje kubków termicznych:

 • Kubki termiczne wykonane ze stali nierdzewnej – są trwałe, odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu czystości.
 • Kubki termiczne z tworzywa – są lżejsze i tańsze od tych ze stali nierdzewnej, ale mogą być mniej wytrzymałe.
 • Ceramiczne kubki termiczne – są eleganckie i dobrze prezentują się, ale mogą być łatwo uszkodzone.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kubka termicznego?

Podczas wyboru kubka termicznego warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:

 • Materiał – wybierz kubek wykonany z materiału odpowiadającego Twoim potrzebom i preferencjam. Stal nierdzewna to trwały i higieniczny wybór, natomiast plastik jest lżejszy i tańszy, a ceramika doda elegancji.
 • Pojemność – dostosuj pojemność kubka do swoich potrzeb. Termiczne kubki są dostępne w różnych rozmiarach, zaczynając od 250 ml, a kończąc na 750 ml czy więcej.
 • Czas utrzymania temperatury – sprawdź, jak długo kubek jest w stanie utrzymać temperaturę napoju. Im dłużej, tym lepiej, ale warto również brać pod uwagę wagę i rozmiar kubka.
 • Uszczelka – upewnij się, że kubek izotermiczny posiada solidną uszczelkę, która zapobiegnie wyciekom napoju.
 • Funkcje dodatkowe – niektóre kubki termiczne oferują dodatkowe funkcje, takie jak podwójne ścianki, uchwyty czy specjalne pokrywki ułatwiające picie.

Design i personalizacja – wybierz kubek termiczny, który odpowiada Twoim upodobaniom estetycznym. Kubki termiczne z logo lub indywidualnym nadrukiem mogą być świetnym pomysłem na prezent.

Jak korzystać z kubka termicznego?

Kubek termiczny to praktyczne narzędzie, które warto wykorzystać na co dzień. Oto kilka wskazówek, jak korzystać z kubka termicznego:

 • Przed użyciem – po zakupie, dokładnie przed pierwszym użyciem kubka termicznego potrzebnie jest go umyć i to bardzo dokładnie, aby usunąć ewentualne resztki z produkcji.
 • Przechowywanie napojów – wlej napój do termicznego kubka, zakręć szczelnie pokrywkę, upewnij się iź kubek prawidłowo zamknięty i ciesz się gorącą kawą czy herbatą przez wiele godzin.
 • Czyszczenie – kubek termiczny najlepiej myć regularnie, aby zapobiec gromadzeniu się bakterii i resztek napojów. Metalowe i plastikowe kubki można myć w zmywarce, ceramiczne często wymagają mycia ręcznego.
 • Przechowywanie kubka – przechowuj kubek termiczny w suchym i chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i źródeł ciepła.
Wybkieramy firmowe kubki termiczne - jak wybrać odpowiedni model?
Chcesz kupić kubek termiczny z nadrukiem? Poznaj najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu. Dowiedz się, jak wybrać kubek termiczny z nadrukiem na prezent czy dla firmy
Jak usunąć osad z kubka termicznego?
Usuń osad z kubka termicznego i przedłuż jego trwałość! Dowiedz się, jak uniknąć gromadzenia się zanieczyszczeń oraz skutecznie czyścić kubki termiczne bez ich uszkodzenia.