Co jest lepsze kubek termiczny czy termos?

Niestety, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a przy podejmowaniu decyzji o wyborze należy kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami oraz jakością produktu. Kubki termiczne to wygodne rozwiązanie do użytkowania na co dzień w pracy, szkole czy na spacerze. Termos natomiast ze względu na swoją pojemność, niezawodne sprawdzi się w podróży czy na pieszych wędrówkach lub rowerowych wycieczkach.

Kubki termiczne

Czerwony kubek termiczny Secure 400 ml, czerwony Kubek termiczny utrzymuje ciepło napoju przez kilka godzin. Jest to możliwe dzięki specyficznej budowie. W takich kubkach najczęściej stosuje się podwójne ścianki, pomiędzy którymi znajduje się próżnia lub niskie ciśnienie.

Kubki termiczne mają znacznie mniejszą pojemność niż termosy, dzięki czemu ich transport nie przysparza trudności. Dodatkowo zachowują temperaturę napoju przez długi czas. Jeżeli zostaną wykonane z materiałów wysokiej jakości, są produktami trwałymi, odpornymi na uszkodzenia.

Niestety kubki termiczne nie są pozbawione wad. Dla wielu jest to przede wszystkim niewielka pojemność - do termosu można wlać zdecydowanie większą ilość płynów. Kubki jednak z powodzeniem powinny sprawować się w codziennym użytkowaniu. Dużym problemem w tym przypadku jest również ryzyko wycieków - ten problem dotyczy szczególnie modeli najtańszych.

Termosy

Termos jest szczelnym naczyniem służącym do utrzymania temperatury napoju przez co najmniej kilka godzin. Jego charakterystyczną cechą są cienkie ścianki, dzięki czemu zminimalizowane zostaje tempo straty ciepła. Dobrej jakości termos posiada ścianki pokryte materiałem odbijającym światło. Zamykany jest specjalnym korkiem z izolacją, co dodatkowo przedłuża czas utrzymania temperatury znajdującego się wewnątrz napoju.Bambusowy termos 400 ml

Czy warto kupić termos? Najlepsze modele mogą utrzymywać temperaturę nawet przez kilkanaście godzin. Ich pojemność, podobnie jak trwałość jest znacznie większa niż w przypadku kubków termicznych.
Termos ma większą pojemność niż kubek termiczny, co może być traktowane zarówno jako zaleta, jak i wada. Zaleta, ponieważ można zmieścić w nim naprawdę sporo napoju (większość ma pojemność co najmniej 1 l). Wada, ponieważ taki termos im większy, tym trudniejszy w transporcie i czyszczeniu.

Kubki termiczne z nadrukiem? Termos z logo?

Oba naczynia mogą pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale również reklamową. Nadruki mogą być wykonywane bardzo różnymi metodami, przez co na każdym kubku czy termosie spokojnie można umieścić dowolnie wybraną grafikę.

Termosy i kubki termiczne z nadrukiem to doskonały pomysł na budowanie wizerunku firmy czy promocje marki, szczególnie gdy logo lub nadruk są ciekawe, przyciągają wzrok i wzbudzają zainteresowanie. Takie naczynia świetnie łączą w sobie funkcję reklamową z użytecznością.

Czy kubki termiczne można myć w zmywarce?
Dowiedz się, czy kubki termiczne mogą być myte w zmywarce oraz jak dbać o nie, by służyły przez wiele sezonów.
Jak długo trzyma kubek termiczny?
Odkryj tajemnice długotrwałego utrzymania temperatury w kubkach termicznych i dowiedz się, jak wybrać najlepszy model dla swoich potrzeb! Zanurz się w naszym szczegółowym przewodniku i zrozum, na co zwracać uwagę przy wyborze idealnego kubka termicznego.