Jak wybrać odpowiedni kubek termiczny dla firmy - poradnik

  1. Faktory wpływające na wybór kubków termicznych
  2. Jak wybrać odpowiedni model
  3. Wpływ kolorystyki firmowej na zastosowane gadżety.

Kubki termiczne są wspaniałym i bardzo popularnym przedmiotem codziennego użytku, oni są używane przez wszystkie grupy wiekowe odbiorców: dzieci, młodzież, dorosłe osoby oraz seniorzy. Dzięki swojej popularności, kubek termiczny może być wspaniałym nośnikiem reklamy dla firm.

Kubki termiczne z logo firmy mogą być wykorzystywane w kampaniach reklamowych w jakości prezentów dla klientów, gadżetów firmowych dla partnerów jako element spójny z identyfikacją wizualną.

Faktory wpływające na wybór kubków termicznych jako gadżetów wykorzystywanych w promocji firmy

Na wybór odpowiedniego modelu kubka termicznego z nadrukiem wpływa wiele czynników.

  • Wiek odbiorców działań marketingowych jest jednym z nich, ponieważ dzieci, młodzież, dorosłe osoby i seniorzy wymagają różnych rodzajów kubków.
  • Wizerunek firmy i stylistyka wizualna również odgrywają ważną rolę, ponieważ kubek termiczny powinien być spójny z identyfikacją wizualną firmy.
  • Budżet kampanii reklamowej również jest ważnym czynnikiem, ponieważ wpływa na wybór wielkości i jakości kubka.
  • Czy logotyp może być monochromatyczny czy kolorowy również jest ważnym pytaniem, które należy uwzględnić przy wyborze kubka.

Wybór odpowiedniego modelu kubka termicznego z nadrukiem zależy od wielu czynników. Wiek odbiorców działań marketingowych jest jednym z nich, ponieważ dzieci, młodzież, dorosłe osoby i seniorzy wymagają różnych rodzajów kubków.

Wizerunek firmy i stylistyka wizualna również odgrywają ważną rolę, ponieważ kubek termiczny powinien być spójny z identyfikacją wizualną firmy.

Budżet kampanii reklamowej też jest znaczącym czynnikiem, ponieważ wpływa na wybór wielkości i jakości oraz ilości kubków. Czy logotyp może być monochromatyczny po grawerowaniu laserowym lub koniecznie ma być kolorowy również jest ważnym pytaniem, które należy uwzględnić przy wyborze kubka.

Jak wybrać odpowiedni model kubku termicznego do kampanii reklamowej

Aby wybrać odpowiedni kubek termiczny z nadrukiem, należy dokładnie zastanowić się nad wszystkimi powyższymi faktorami. Wiek odbiorców, wizerunek firmy i stylistyka wizualna, budżet kampanii reklamowej, kolorystyka logotypu i główne cechy fachowe odbiorców, to wszystko są kluczowe czynniki wpływające na wybór odpowiedniego modelu. Warto również rozważyć, czy wybrany model będzie wygodny w codziennym użyciu i czy można go łatwo przenosić, np. w torbie.

Kolorowy logotyp nie zawze będzie najlepszy

Jeśli chodzi o kolorystykę logotypu, to warto wiedzieć, iż farba najlepiej się trzyma na kubkach termicznych z warstwą emalii i kubkach termicznych wykończonych lakierem bądź farbą, ale nie galwanizacją(anodowane). Ponieważ pierwotnie anodowanie było wynaleziono jak pokrycie antykorozyjne, więc z założenia do niego musi wszystko słabo “się kleić”.

logo firmy wygrawerowany na kubku termicznym
Kubek termiczny z wygrawerowanym logo firmy

Kubki termiczne wykończone metodą galwanizacji bardziej pasują do znakowania laserem. Takie gadżety po grawerowaniu laserowym wyglądają profesjonalnie, fabrycznie.

Więc tego, grawerowanie laserem zapewnia szybkie, precyzyjne, trwałe, niemożliwe do usunięcia logo, ponieważ znakowanie laserem polega na usunięciu cienkiej warstwy materiału laserem

grawerowanie laserowe na kubku termicznym
Grawerowanie laserowe na kubku termicznym


Ostatecznie, wybierając kubek termiczny z nadrukiem, należy kierować się nie tylko jego funkcjonalnością i wyglądem, ale również tym, jak będzie on wpisywał się w strategię marketingową i wizerunek firmy. Dzięki uwzględnieniu wszystkich powyższych czynników, można wybrać kubek, który będzie skutecznie promować firmę i przyciągać uwagę odbiorców.

Podsumowując, wybierając kubek termiczny z nadrukiem, należy uwzględnić wiek odbiorców, stylistykę wizualną firmy, budżet kampanii reklamowej, kolorystykę logotypu i główne cechy fachowe odbiorców. Warto również rozważyć wygodę i łatwość przenoszenia kubka.

Popularność kubków termicznych: jaki przekaz reklamowy będzie w USA, Kanadzie, Polsce, Chinach i Australii
Przyjrzyjmy się bliżej popularności kubków termicznych na świecie. Analiza porównawcza pokazuje, jakie motywacje i okoliczności kierują konsumentami w USA, Kanadzie, Polsce, Chinach i Australii
Co to jest kubek termiczny?
Dowiedz się, czym są kubki termiczne, jak działają, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jak najlepiej wykorzystać kubek termiczny na co dzień.